Про бібліотеку

Про бібліотеку

Обласна наукова медична бібліотека заснована в 1945 році. Вона входить в мережу медичних бібліотек України, керівництво якої здійснює Національна наукова медична бібліотека України, та є членом Асоціації бібліотек України.

Сьогодні наша бібліотека – є головною установою в області з питань бібліотечного та інформаційно-бібліографічного забезпечення спеціалістів-медиків в галузі медичної науки та охорони здоров’я, основним сховищем медичної літератури, організаційно-методичним та координаційним центром медичних бібліотек регіону.

Бібліотека сприяє виконанню науково-дослідних розробок, підвищенню професійного рівня медичних кадрів, створенню необхідних умов для забезпечення користувачів своєчасною, достовірною інформацією.

На базі ОНМБ централізовано 33 медичних бібліотек лікувально-профілактичних закладів області. Ми маємо бібліотечну систему медичних бібліотек, які здійснюють безкоштовне обслуговування медичних працівників.

Бібліотека являється обласним книгосховищем медичної літератури на балансі якої знаходиться майже 300,0 тис. примірників документів, з них 91% складає медична література. У складі фонду широко представлена література з усіх галузей медицини, охорони здоров’я та суміжних наук. Значну частину фонду складає періодика від 1964 року. Щорічно передплачується 70 назв періодичних видань.

Бібліотечним фондом користується 22,0 тис. читачів. За рік бібліотекою видається в середньому 332,0 тис. примірників літератури, виконується близько 6,4 тис. тематично-бібліографічних запитів.

В бібліотеці створено об’ємний довідково-пошуковий апарат, що налічує 930,0 тис. джерел інформації: ведеться предметний, зведений, систематичний, алфавітний каталоги. Враховуючи інтереси і потреби користувачів у бібліотеці створено ряд тематичних та краєзнавчих картотек.

Бібліотека видає бібліографічний покажчик «Нові надходження медичних книг до єдиного фонду Кіровоградської ЦБС», «Охорона здоров’я Кіровоградської області», рекомендаційні тематичні списки з актуальних питань науки і практики, інформаційні списки нових публікацій по медичним спеціальностям, вибіркову реферативну інформацію по медичним темам; на допомогу бібліотечному працівнику видаються методичні рекомендації та реферативна інформація.

Бібліотека проводить дні інформації, дні спеціаліста, читацькі конференції, семінари, практикуми, організовує відкриті перегляди літератури, книжкові виставки, здійснює виїзди у лікувально-профілактичні заклади області з метою обслуговування медичних працівників на робочих місцях.

Є доступ до Інтернету, впроваджуються нові комп’ютерні бібліотечні технології.

Режим роботи

понеділок – п'ятниця – з 8:00 до 18:00

субота – з 10:00 до 18:00

останій день місяця – санітарний день.